Realizacje / Oferta dla dyrektorów placówek oświatowych

Wirtualna narzędziownia

Klient: Szkoła Podstawowa im. Dariusza Kołodziejka w Stolnie, Szkoła Podstawowa w Robakowie, Szkoła Podstawowa w Wabczu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Wirtualna narzędziownia
Wirtualna narzędziownia

Jak oswoić zdalne nauczanie?

Czasami na naszej drodze do rozwoju nie stoi wcale brak umiejętności, lecz lęk przed tym co nieznane. Wirtualna rzeczywistość wkroczyła do szkół niespodziewanie wielkimi krokami. Aby się z nią zaprzyjaźnić, najpierw trzeba było ją oswoić.

To właśnie było naszym głównym celem podczas zdalnego szkolenia “Wirtualna narzędziownia”. Spojrzeliśmy na nią nie informatycznym, lecz psychologicznym okiem, starając się zmniejszyć niepewność, którą powodował ogrom jej możliwości. Udało nam się pokazać, że w rzeczywistości łatwo ją opanować, a platformy do prowadzenia zajęć, mimo że liczne, są do siebie bardzo podobne. Wystarczy dobre opanowanie jednej, aby poruszać się swobodnie w pozostałych.

Po oswojeniu uczestników z miejscem pracy, przeszliśmy do pokazania inspirujących i angażujących form prowadzenia zajęć. Nie zabrakło także miejsca na poruszenie tematu pracy przed kamerką i skutecznych form zachęcania uczniów do korzystania z niej. Dzięki tej sztuce nauczyciele będą mogli z satysfakcją oglądać uśmiechy uczniów po udanej lekcji.

Może zainteresuje Cię również z kategorii: Oferta dla dyrektorów placówek oświatowych